Емблема центру  www.olymp.vinnica.ua     netoi.org.ua
Центр олімпіад школярів в Iнтернеті
Likt-PMG17
м.Вiнниця


Годинник
 
Задачи областной олимпиады 2008-2009 у.г.
Задача Ticket.
Необхідно розрахувати кількість трамвайних квитків з щасливими номерами за умови, що  номер містить  n цифр  (n — парне додатне число), а сам номер записаний в системі числення з основою  b. Щасливий номер - такий, в якого сума цифр на непарних позиціях дорівнює сумі цифр на парних позиціях.

Технічні умови. Програма Ticket читає з клавіатури два десяткові цілі числа  – довжину номера n (2 <= n <= 10, n парне) і основу системи числення b   (2 <= b <= 10). Програма  виводить на екран  єдине десяткове число – шукану величину.
ПрикладВведення

Виведення
6 10 55252
                     


 Задача NewDomino.. Бізнесмен Олігархів відкрив фабрику по виробництву наборів для гри "НОВЕ ДОМІНО". В новому доміно кожна половинка каменя має N точок. У продаж надходили набори по К каменів, деякі з яких могли бути однаковими. Гравці ділять камені порівну і викладають їх на стіл в ланцюг один за одним наприклад [7:4] [4:17] [17:45]... Гра закінчується, коли всі камені лежать на столі. Механізм визначення переможця був вельми незвичайний, це забезпечило велику кількість продажів... Але з часом у Олігархова почалися неприємності. Виявляється, що не кожен набір годиться для гри, деякі ніяк не вдавалося скласти в ланцюжок. Допоможіть управлінню по захисту прав споживачів перевірити, з яких наборів виходить ланцюжок, а з яких - ні.
Технічні умови. Програма читає з клавіатури число К - кількість каменів у наборі, а далі К пар чисел, кожне з яких - кількість точок N на половинці К-го каменя. Всі числа розділені пропусками. 5<=K<=1000, 1<=N<=50 Програма виводить на екран -1, якщо грати з цим набором каменів неможливо, інакше - К пар чисел, кожне з яких - кількість точок на половинці каменя. Для будь-якого і (1<=i<=K-1) друге число пари повинно співпадати з першим числом пари і+1. Крім того, друге число пари К повинно дорівнювати першому числу пари 1. Якщо камені можуть бути розташовані в різній послідовності, підійде будь-яка.
Приклади:


1

Введення  5 1 2 2 3 3 4 4 5 5 6 Виведення -1
2 Введення 5 2 1 2 2 3 4 3 1 2 4 Виведення 2 1 1 3 3 4 4 2 2 2


Задача  Robbery  Будівля банку являє собою опуклий  багатокутник, координати вершин якого відомі, але зовсім не обов'язково задані в порядку обходу.  Банківські активи зберігаються в підвальному поверсі, що являє собою одну кімнату. Підвал знаходиться під усім приміщенням банку. Грабіжники дізналися, що в тому  районі міста, де знаходиться банк, проходить  кільцевий горизонтальний каналізаційний колектор ( для нефахівців в справах каналізації - підземний коридор у вигляді кола) і проходить він трошки  глибше підвального приміщення банку. Допоможіть грабіжникам, що потрапили в колектор, розрахувати мінімальну довжину горизонтального тунеля, який їм треба прорити,   щоб  пограбувати банк.  Майте на увазі: як грабіжники потрапили в колектор - знають лише вони, а ось вийти з під землі вони можуть лише за межами банку. Автори задачі гарантують, що навіть  в випадку правильної відповіді Вам не буде висунуто звинувачення в сприянні скоєнню злочину.
Технічні умови. Ви вводите з клавіатури   число вершин N, потім N пар (Xi Yi)   дійсних чисел -- координати вершин, а після координат останньої вершини - теж  дійсні координати  (Xr Yr)  центру колектора та його радіус  R. Всі числа вводяться через пропуск. Ви виводите на екран одне дійсне число - довжину тунеля. Вершин у багатокутника не більше 50, всі координати по модулю не перевищують 1000, а радіус колектора не більший 500.
Приклад
Введення:   4 1 1 3 2 1 2 3 0 -3 -3 2
Виведення:  3.65685424949334E+0000


© Всеукраїнський віртуальний центр олімпіад школярів "ОЛІМП"