Емблема центру  www.olymp.vinnica.ua     netoi.org.ua
Центр олімпіад школярів в Iнтернеті
Likt-PMG17
м.Вiнниця


Годинник
 
Задания олимпиады
Задача Bicycle

Задача Bicycle. Велосипедисти не дуже люблять число 8, адже «вісімка» - неприємна несправність. У місті Яблуневе N (2≤N ≤1000000000) велосипедів, а мер  міста дав команду видати всім велосипедам номери по порядку, починаючи з 1 (звичайно, цей номер дістався його велосипеду). Але мер-велосипедист вирішив не видавати номери, які містять у записі числа хоча б одну цифру 8. Якщо черга підходила до такого номера, то видавався наступний по порядку, але без «вісімки» у десятковому запису. Який найбільший номер видав мер?

Технічні умови. Програма Bicycle читає з клавіатури ціле число N – кількість велосипедів і  виводить на екран шукану величину.

Приклад

Введення

21     

Виведення

23

 

 

 


Задача Heap. «Купою» будемо називати неспадну послідовність з двох або більше чисел. «Висотою купи» будемо називати самий більший елемент послідовності. «Купковим розподілом» послідовності назвемо набір з мінімальної кількості «куп», таких,  що коли їх записати по черзі зліва направо, отримаємо початкову послідовність. Вам дано набір чисел. Утворіть таку послідовність, щоб сума "висот куп" була максимальна. Послідовність можна отримувати з початкового набору довільною перестановкою початкового набору.

Технічні умови.   Програма Heap  читає з стандартного введення (клавіатури) число N (2 ≤ N ≤ 100000)) – кількість чисел у наборі, а далі N цілих чисел кожне в межах від 1 до 100000. Числа розділено пропусками. Програма виводить на пристрій стандартного виведення (екран) єдине число – максимально можливу суму «висот куп» в послідовності.

Приклад

Введення                   Виведення

4 1 2 3 4                        7


Задача Weather. Однією із задач, які розв’язують синоптики (замість того, щоб передбачувати погоду) є задача спростування теорії глобального потепління. Одним із пунктів розв’язку цієї задачі є знаходження самого останнього дня, перед поточним, коли температура була не нижче, ніж сьогоднішня. Допоможіть їм це зробити якомога швидше.

Технічні умови. Програма Weather читає з стандартного введення (клавіатури) число N (1 ≤ N ≤ 100000), а далі - N   цілих  чисел в інтервалі від 0 до 100000, i –те число- температура за i –й день. Числа розділені пропусками. Дні нумеруються цілими числами, починаючи з 1.  Програма виводить на пристрій стандартного виведення (екран) N чисел через пропуски.  Якщо  для і-го дня було знайдено день, коли температура була не нижчою, ніж у цей день, потрібно вивести номер цього дня (зрозуміло, що це число буде менше і), якщо такого не знайдеться, вивести  -1

   Приклад                      

Введення

Виведення

5 3 2 4 1 4

-1 1 -1 3 3

 

 

 


Задача Ants. Дресовані мурашки показують фокус. Вони стають по колу на однаковій   відстані D один від другого (відстань не по колу, а навпростець, вд мурашки до мурашки). По команді дресирувальника вони всі одночасно починають рухатися з постійною за величиною швидкістю, але так, щоб швидкість на початку руху і у будь-який момент часу руху була направлена на мурашку - сусідку за годинниковою стрілкою. Очевидно, що через деякий час всі мурашки зберуться у одній точці – у цьому й полягає фокус. Але нам, програмістам, значно цікавіше дізнатися, який шлях пройде кожна з мурашок до зустрічі

Технічні умови. Програма Ants  читає з стандартного введення (клавіатури) число два цілих числа  N (кількість мурашок) та D через пропуск (2 ≤ N ≤ 1000, 1D10000),

Програма виводить на пристрій стандартного виведення (екран) єдине число – відповідь задачі. Результат не потрібно округлювати.

Приклади

Введення

  2 10

Введення

  3 10

Виведення

5.0000000000000000E+0000

Виведення

6.6666666666666667E+0000

 

 

 

 


© Всеукраїнський віртуальний центр олімпіад школярів "ОЛІМП"