Емблема центру  www.olymp.vinnica.ua     netoi.org.ua
Центр олімпіад школярів в Iнтернеті
Likt-PMG17
м.Вiнниця


Годинник
 
Завдання командної олімпіади

Завдання з інформатики

Командний тур

Задача Бульбашки (BUBBLES)

Як відомо, коли дві бульбашки різного діаметру з’єднані трубкою, менша з них зменшується (а більша зільшується), доки менша не стане нульового розміру. Будемо вважати, що сумарний об’єм бульбашок при цьому зберігається.

Існує конструкція, де 1‑а та 2‑а бульбашки,  а також 2‑а та 3‑я з’єднані трубками з кранами. Це дає можливість дозволяти/забороняти природнє перетікання газу окремо між 1‑ою і 2‑ою бульбашками, і окремо між 2‑ою і 3‑ою. Можна частково відкрити кран і закрити у потрібний момент, щоб відбулося перетікання визначеного об’єму газа.

Потрібно з’ясувати, чи можна досягти того, щоб 1‑а та 3‑я бульбашки стали однакового розміру.

Технічні умови. Програма BUBBLES читає з клавіатури три рядки по три числа V1, V2, V3 у кожному. Кожен рядок є окремим прикладом, для якого потрібно вивести на екран у окремому рядку або число 1 (якщо можливо отримати рівність крайніх бульбашок), або 0 (якщо ні). Усі об’єми – цілі додатні числа, що не перевищують 1000.

Приклад

Введення

Виведення

4 1 1

41 2 41

17 42 9

0

1

1

Задача Майже арифметична прогресія (ARITHM)

Послідовність чисел називається «майже арифметичною», якщо модуль різниці між будь-якими двома її сусідніми елементами однаковий. Потрібно для заданої послідовністі визначити, чи можна переставити її елементи таким чином, щоб вона стала «майже арифметичною».

Технічні умови. Програма ARITHM читає з клавіатури ціле число N (1≤N≤200000) — кількість елементів у послідовності, а у другому – саму послідовність. Усі числа послідовності не перевищують 106  по модулю. Програма виводить на екран N чисел, які ви значають «майже арифметичну» послідовність, що отримується з вхідної перестановкою її елементів. Якщо такої перестановки не існує, виведіть повідомлення «No solution» без лапок.

Приклад

Уведення

Виведення

5

4 3 3 2 4

4 3 4 3 2

3

10 20 40

No solution

Задача Триангуляція (TRIANG)

Триангуляцією опуклого многокутника називається розбиття його на трикутники діагоналями, що попарно не перетинаються. Степінню вершини відносно заданої триангуляції будемо вважати кількість діагоналей, які виходять з цієї вершини.

Дано правильний N-кутник. Перенумеруємо всі його вершини у порядку обходу проти годинникової стрілки натуральними числами від 1 до N. Нехай дано невід’ємні цілі числа d1, d, …, dN. Потрібно визначити, чи існує хоча б одна така триангуляція, що для усіх i від 1 до N вершина i має відносно неї степінь di, і якщо існує, вказати будь-яку з них.

Технічні умови. Програма TRIANG у першому рядку читає з клавіатури ціле число N (3≤N≤200000), у другому – N цілих чисел d1, d2­, …, dN (0≤di≤N). Програма виводить на екран К – кількість діагоналей, які задають шукану тріангуляцію, а даліK рядків з діагоналями. Кожна діагональ задаєтся двома числами ­– номерами вершин, які нею з’єднуються. Кожна діагональ повинна виводитися у окремому рядку. Номери вершин розділяються одним пропуском. У випадку, якщо триангуляції із заданими степенями вершин не існує, виведіть одне число -1.

Приклад

Уведення

Виведення

6

1 0 2 1 0 2

3

1 3

3 6

4 6

5

2 0 2 0 2

-1


© Всеукраїнський віртуальний центр олімпіад школярів "ОЛІМП"