Емблема центру  www.olymp.vinnica.ua     netoi.org.ua
Центр олімпіад школярів в Iнтернеті
Likt-PMG17
м.Вiнниця


Годинник
 
Задания для учеников 7-9 класов

  Задача ATM

   Бізнесмен Копійка хоче отримати в банкоматі N гривень. На даний момент є купюри номіналом  2 і 5 гривень. Яку найменшу кількість купюр видасть банкомат?

Технічні умови. Програма зчитує з клавіатури натуральне число N (4<=N<=50000). Програма виводить на екран одне число – найменшу кількість купюр.

  Приклади

         Введення: 9

         Виведення: 3

 

Введення: 15

         Виведення: 3

 

         Введення: 11

         Виведення: 4

         Пояснення: 11 грн = 5 грн + 2 грн + 2 грн + 2 грн.

===========

 

 Задача Dice

   Буратіно, лисиця Аліса та кіт Базиліо грають в кості. Виграє той, хто першим набере  не менше S балів за найменшу кількість кидків. За один кидок можлива комбінація балів становить від до 12. Скласти програму, яка визначає переможця, якщо першим кидає Буратіно, другою – Аліса, третім – Базиліо.

 

  Технічні умови.  Програма читає з клавіатури натуральне число S (2<=S<=2*109) – необхідна для перемоги сума балів, натуральне число N (1<=N<= 100) – кількість кидків кожного гравця, а потім читає  N трійок чисел – кількість набраних гравцями балів за черговий кидок.  Програма виводить на екран єдине число – номер переможця ( Буратіно – 1, Аліса – 2, Базиліо – 3) або 0, якщо визначити переможця неможливо.

 

  Приклад

        Введення:    10  3  2  3  4  5  6  7  8  9  10

        Виведення:  3

 

        Введення:    2  2  2  3  4  2  3  4

        Виведення:  1

 

 ==========

 

 Задача Goodness

   Василько взяв у школу N яблук. На перерві він ділив свої яблука між собою і K друзями, так щоб кожному дісталось порівну. Якщо залишалися яблука, то Василько їх з’їдав, а свою долю залишав. На наступних перервах хлопчик повторював свої дії. Скільки уроків було у Василька і скільки яблук він з’їв, якщо після останнього уроку яблук не залишилось?

  Навчальний день починається та закінчується уроком.

 

  Технічні умови.  Програма зчитує з клавіатури натуральні числа N (1<=N<=109) і K (1<= K <=100). Програма виводить на екран через пропуск два натуральних числа – кількість уроків та кількість яблук, які з’їв Василько.

 

  Приклади

        Введення:   10  3

        Виведення:  3   4

 

        Введення:   1  10

        Виведення:  2  1

 

 ==========

 

 Задача Tale

   Злий дракон має N голів. Коли Іван Царевич відтинає йому одну голову, то на її місці виростає K нових голів. Якщо драконові відрубати P голів, то скільки голів у нього буде?

 

  Технічні умови. Програма зчитує з клавіатури натуральні числа N, K, P (1<=N<=1040<=K,P<=104). Програма виводить на екран одне число – нову кількість голів у дракона.

 

  Приклад

        Введення:   5  4  3

        Виведення:  14

 

 

 

 


© Всеукраїнський віртуальний центр олімпіад школярів "ОЛІМП"