Завданяя 1 туру
Розв'язки можна багаторазово перевіряти в он-лайн на тестах з умови задачі та ОДИН раз здати на остаточну перевірку.
Останній термін прийому розв'язків - 0 годин 15 липня 2009 р.
Якщо потрібна допомога, дивіться на disted.edu.vn.ua (Меню КЛАСИ =>Позакласна робота. Дистанційні курси=>Методика розв'язування олімпіадних задач для учителів).
Задача Сlock
(надана службою точного часу)
Стрілки годинника рухаються з постійним кутовими швидкостями і показують h годин m хвилин. Найти число повних хвилин до найближчого моменту, в яких стрілки співпадуть.
Технічні умови: Програма читає два цілих числа h та m з клавіатури. Програма виводить. ціле число хвилин на екран.
Приклади.
Введення: 0 0
Виведення 0
Введення: 1 1
Виведення: 4
Задача Bracket
(надана учителем математики )
Дано алгебраїчний вираз з дужками (лише круглими), що записаний одним рядком. Вірно чи невірно в ньому розставлено дужки?
Технічні умови: Програма читає з клавіатури рядок з виразом (не довший за 255 символів) . Програма виводить на екран відповідь в вигляді текстового рядка. Якщо дужки розставлено вірно - друкує слово True, якщо не вірно - False.
Приклад.
Введення: (a+b)
Виведення: Truе
Задача Slon
(надана вчителькою початкових класів)
Петрик П'яточкін вишикував у рядок слоненят та рахує їх по кожному кольору окремо. Всього буває 10 кольорів слоненят. У рядок вишикувались N (10<N<100000) слоненят. Скільки слоненят кожного кольору стоїть перед Петриком?
Технічні умови. Програма зчитує з клавіатури ціле число N - кількість слоненят, потім, через пропуск - N чисел від 0 до 9, які ми надали кольорам. Програма виводить на екран в один рядок через пропуски 10 цілих чисел - кількість слоненят відповідного кольору (починаючи з 0 кольору і кінчаючи 9-м),
Приклад.
Введення>15 1 1 2 3 3 1 5 6 8 7 6 5 0 0 9
Виведення> 2 3 1 2 0 2 2 1 1 1
Задача Illusion
(надана профспілкою працівників культури)
Член нашої профспілки, відомий ілюзіоніст, поповнив свій репертуар новим, цього разу математичним, фокусом . Він пропонує глядачам із сцени сільського клубу: "Загадайте 2 натуральних числа, перше з них - парне. Перше піднесіть до квадрату і розділіть на 4. До результату додайте друге число. З того, що утворилося, здобудьте квадратний корінь. Сподіваюся, що ваш результат- число ціле… Якщо ні - почніть із початку, задумавши нові числа. Тепер спершу відніміть з кореня половину першого числа, а потім додайте до кореня цю половину. Два отриманих у такий спосіб числа продиктуйте мені кожне окремо, починаючи з останньої цифри..." Після цього наш колега з розумним виглядом називає числа, задумані глядачами. Нехай це зробить і ваша програма (тобто вгадає задумані нами числа) . Ми теж не будемо пропонувати їй працювати з дробовим значенням кореня.
Технічні умови. Програма читає з клавіатури в першому рядку у оберненому порядку цифри першого числа, а у другому рядку - розміщені теж в оберненому порядку цифри другого числа.
Програма виводить екран два шуканих числа, розділених пропуском.
Приклад:
Введення : 71
Введення : 52
Виведення: 8 425
Обмеження: числа не більші 10000.
Задача Military
(надана звільненим міністром оборони)
Команда новобранців прибула в частину. Сержант велів їм вишикуватися в колону по одному для руху маршем у лазню. Новобранці, не маючи належних навичок, вишикувалися не по зросту, а як кому до душі припало. Особливо обурило сержанта те, що в колоні проглядалися ділянки, що явно кидають виклик усім статутам стройової служби - новобранці стояли в строю так, що слідом за низеньким знаходився високорослий, за ним - нижчий зростом, а потім знову вище, і т.д., або навпаки - слідом за високим - нижчий нього, потім знову вище, потім - нижчий… Обурення сержанта стимулювало концентрацію математичних здібностей і він відразу велів вийти зі строю тим новобранцям, що утворили самий довгий "зубчатий" ланцюжок. Скільки чоловік вийшло зі строю?
Технічні умови
Програма читає з клавіатури в першому рядку кількість новобранців, а в другому - зріст кожного. Числа розділені пропусками. Програма виводить на екран кількість новобранців, що вийшли зі строю
Новобранців не більш 10000, зріст їх вимірюється натуральними числами не більш 255. Якщо декілька ланцюжків мають максимальну довжину, то зі строю виходить тільки один з них.
Приклад
Введення:
20
4 5 2 3 1 6 7 8 3 9 4 6 2 6 7 8 4 8 8 8
Виведення:
8
|